Sabiha TOPALLAR

Türkiye
15:20 - 16:00

1. GÜN - 05 HAZİRAN 2021 1. GÜN - 05 HAZİRAN 2021

Sabiha Topallar ile Drama Eğitimi

Konuşma Başlığı : Daha sonra belirtilecektir

BİYOGRAFİ

Kocaeli Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü tamamlayan Sabiha Topallar uzun dönem özel sektörün önde gelen firmalarında devam eden iş hayatıyla beraber emek verdiği Tiyatro eğitimini önce İzmit Halk Eğitim Merkezi’nde sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi Akşam Okulu’nda tamamlamıştır. Ayrıca Çağdaş Drama Derneği bünyesinde “Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği” programını tamamlamış ve “İş Hayatında Zaman Yönetimi Becerisinin Geliştirilmesinde Yaratıcı Drama’nın Yöntem Olarak Kullanılması” konulu proje çalışmasını M.E.B.’e sunmuştur.

 

“İyi bir eğitmenin iyi bir öğrenci de olabilmesi gereği” düsturuyla eğitimine halen İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Fakültesi’nde Felsefe bölümünde devam etmekte, akademik eğitimlerinin yanı sıra pek çok seminer programına katılmaktadır; Eğiticinin Eğitimi, Kişisel Gelişim Eğitimleri, Kalite Yönetimi Eğitimi, Reiki Eğitimi, Psikolojik İlkyardım Eğitimi katıldığı seminer programlarından bazılarıdır.

 

17 yıllık özel sektörde çalışmanın sonrasında, bilgi birikimi ve deneyimini eğitim programlarında paylaşmakta, yeni eğitim modelleriyle şirket taleplerine yönelik Kurumsal Eğitimler geliştirmektedir. Eğitim programlarını Ekol Drama Eğitim Enstitüsü ve İMMİB Akademi Merkezi’nde gerçekleştirmektedir. Kurumsal eğitimlerinin yanı sıra çeşitli okul ve sanat merkezleri bünyesinde her yaş grubu için Yaratıcı Drama dersleri vermektedir.

 

Profesyonel iş hayatının yanı sıra uzun yıllar Tiyatro oyunculuğu ve Tiyatro Eleştirmenliği yapmıştır, halen Düşünce Öykü Dergisi ve İndigo Dergisi’nde yazarlık, Mydonoz Medya Yapım bünyesinde oyunculuk yapmaktadır.

 

Çağdaş Drama Derneği üyesi ve uluslararası bir oluşum olan Toastmasters Topluluk Önünde Sunum ve Konuşma Kulübü’nde üye ve konuşmacıdır aynı zamanda YK üyeliğini de yapmıştır.

 

Sn. Sabiha Topallar, Seminer programı içerisinde Drama Eğitimin Önemi konusunda sunum yapacaktır.