Prof. Kalwant BHOPAL

İngiltere
16:10 - 17:10

2. GÜN – 06 HAZİRAN 2021 2. GÜN – 06 HAZİRAN 2021

Prof.Kalwant Bhopal ile Eğitim ve Sosyal Adalet

Kalwant Bhopal’a  sorularınızı 25 Mayıs 2021’e kadar iletisim@monreakademi.com’ a mail atabilirsiniz. Soru ingilizce olmalıdır. Önceden konuşmacı tarafından seçilmiş 5 soru konuşma bitimi yanıtlanacaktır.

 

Bu sunumda İngilizce  - Türkçe simultane tercüme seçeneği vardır.

BİYOGRAFİ

 

Kalwant Bhopal, Eğitim ve Sosyal Adalet Profesörüdür. 2017-2020 yılları arasında Profesör Araştırma Görevlisi olarak atandı. Ocak 2020’de Eğitim Okulu Irk ve Eğitim Araştırma Merkezi’nin (CRRE) Direktörü oldu.

 

Kalwant’ın araştırması, azınlık etnik grupların eğitimdeki başarıları ve deneyimlerine odaklanıyor. Siyah azınlık etnik gruplarının yaşamlarını inceleyen ve aynı zamanda Çingenelerin ve Gezginlerin marjinal konumunu inceleyen kimlik ve kesişimsellik söylemlerini araştıran araştırmalar yaptı. Araştırması özellikle ırkçılık, dışlama ve marjinalleştirme süreçlerinin ağırlıklı olarak Beyaz alanlarda sosyal adalet ve kapsayıcılığa odaklanarak nasıl işlediğini araştırıyor. Daha yakın zamanlarda, azınlık etnik akademisyenlerin yüksek öğrenimdeki konumuna odaklanan araştırmalar yaptı. Bu alandaki araştırması, yüksek öğretimde politika oluşturmayı, özellikle de Irk Eşitliği Şartı markasının geliştirilmesini bilgilendirmek için kullanılmıştır. 9 kitap, 10 derleme koleksiyonu ve çeşitli dergi makaleleri yayınladı.

 

Kalwant, yakın zamanda Sosyal Bilimler Akademisi Üyesi olarak atandı. Kings College London’da (Eğitim ve Mesleki Çalışmalar Bölümü) Misafir Profesör ve 2017-2019 yılları arasında Harvard Graduate School of Education’da Harvard Üniversitesi’nde Misafir Profesör olarak bulundu. Belfast, Wisconsin-Madison Üniversitesi’nde Misafir Profesör ve UCL Eğitim Enstitüsü’nde Misafir Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

Prof. Kalwant, Ocak 2017’de Birmingham Üniversitesi’ne katıldı. Bundan önce, Southampton Üniversitesi’nde Eğitim ve Sosyal Adalet Profesörü idi. Lisansüstü Araştırma Dereceleri Direktörü olarak görev yaptı ve fakülte Eşitlik ve Çeşitlilik Komitesine başkanlık etti. Daha önce Eğitim Enstitüsü’nde çalıştı.