Dr. Muhammad Nazir AMIR

Singapur
11:20 - 12:10

1. GÜN - 05 HAZİRAN 2021 1. GÜN - 05 HAZİRAN 2021

Muhammad Nazir Amir ile “Öğrencileri Motive Etmek ve İlgisini Çekmek İçin Öğrenme Sevincini Teşvik Etmek”

Dr. Amir’e sorularınızı, 25 Mayıs 2021’e kadar iletisim@monreakademi.com adresine e-posta olarak iletebilirsiniz. Sorunuz İngilizce olmalıdır. Önceden konuşmacı tarafından seçilmiş 5 soru, konuşma bitimi yanıtlanacaktır.

 

Bu sunumda İngilizce -Türkçe simultane tercüme seçeneği vardır.

BİYOGRAFİ

Dr. Nazir, İngiltere’deki Surrey Üniversitesi, Mühendislik (Hons) Fakültesinden mezun oldu ve Singapur’daki Nanyang Teknoloji Üniversitesi (NTU) Ulusal Eğitim Enstitüsünden (NIE) eğitim alanında doktorasını aldı. Olumlu öğrenme deneyimleri yaratarak ve hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin yaratıcı potansiyelini ortaya çıkartarak, öğrenme sevgisini aşılama konusunda araştırmalar yaptı.

Dr. Nazir’in asıl ilgisi, özellikle ilerleme durumu düşük olan öğrencileri motive etmek ve meşgul etmek adına uygun öğretim stratejilerini birlikte geliştirmek için öğretmen topluluklarıyla birlikte çalışmaktır. Öğrencilerin konulardaki öğrenim içeriğine bilişsel ve duygusal olarak bağlanmasını sağlamak için “İlgili, Çekici ve Kişisel” (RAP) pedagojik kılavuzunu geliştirdi.

Dr. Nazir, 2012’de “AST Üyesi”, 2014’te “Öğretmenler için Başkanlık Ödülü” ve 2016’da “Fulbright Öğretim için Seçkin Ödüller” ile ödüllendirildi. Ayrıca okulunda birlikte gelişmeleri için öğretmenlerden oluşan bir “Profesyonel Öğrenme Topluluğunu” yönetti.

Dr. Muhammad Nazir Amir’in seminerde yapacağı konuşmanın konusu:

STEM ve STEAM’de Öğrencileri Motive Etmek ve İlgisini Çekmek İçin Sınıf Pedagojisi: Singapur Sınıfından Hikâyeler.