Dr. Marie Christine GHANBARI

Almanya
14:30 - 15:10

1. GÜN - 05 HAZİRAN 2021 1. GÜN - 05 HAZİRAN 2021

Dr. Maria Ghanbari ile "Pozitif Psikolojinin Eğitimci Eğitimine Katkısı"

Dr. Ghanbari’ye sorularınızı 25 Mayıs 2021’e kadar iletisim@monreakademi.com’ a mail atabilirsiniz. Sorunuz İngilizce olmalıdır. Önceden konuşmacı tarafından seçilmiş 5 soru , konuşma bitimi yanıtlanacaktır.

 

Bu sunumda İngilizce  - Türkçe simultane tercüme seçeneği vardır.

BİYOGRAFİ

Marie-Christine Ghanbari Jahromi, bir spor danışmanı ve fiziksel aktiviteler yardımıyla çocukları güçlendiren ve teşvik eden Sportpaten projesi gibi eylem odaklı öğrenme yöntemlerini kullanarak öğrencilerinin benlik saygısını, motivasyonunu ve empatisini artırmayı hedefliyor. Spor projesinin katılımcı ve işbirlikçi yapısı, Almanya’daki (İran gibi ülkelerden gelen) mülteci çocukların Alman toplumuna daha kolay entegre olmalarına da yardımcı oldu.

 

Nijerya’daki çocukların hareket davranışlarını araştıran tezinden elde ettiği bulguları birleştirerek, öğretimi Afrika hareketi oyunlarını içeriyor. Felsefesi, “Kazanmak veya kaybetmekle ilgili değil, ritim ve takım ruhuyla ilgili” dir. Bu, daha az sportif çocukların bu tür etkinliklerden ne kadar ilham alabileceği ve geride bırakılmayacağıdır.

 

Araştırma ve öğretme, spor yöntemleri ve matematik yeniliğinin teknolojik araçlarla birleşmesi, hem Almanya’da hem de Nijerya’da mülteci çocukları ve sosyal açıdan yoksun çocukları hedef alan çeşitli sosyal projelerin okullarda uygulanmasına yol açarak onlara umut, mutluluk ve eşit fırsatlar. Projeler, sınıf içinde ve dışında diğer sistemlerden kültürler arası öğrenmeyi ve öğrenmeyi mümkün kılıyor; bunların tümü Marie-Christine’in öğrencileri için bir rol model olmasını, onları sosyal, psikolojik, zihinsel ve fiziksel olarak desteklemesini sağlıyor.

 

Münster Üniversitesi’nde matematik ve spor bilimleri okuyan Marie-Christine, 2013’te Almanya’da Cusanuswerk’de birincilik ödülü, 2016 Alman Vatandaş Ödülü’ne aday olmak dahil olmak üzere çeşitli ödüller aldı ve Afrika’nın GoFPEP 2014’te Geleceğin Lideri ödülünü aldı. Aynı zamanda Global Teacher Prize 2017 içerisinde Varkey Vakfı tarafından Dünyanın en iyi 10 öğretmeninden biri seçildi

 

Marie Ghanbari, çocuk ve öğretmenin eğitimi üzerinde olumlu bir etki yaratmak istiyor çünkü

eğitimin ve okulun çocuğun yaşamı üzerinde büyük etkisi olduğuna inanmaktadır. Dr. Ghanbari’ye göre her çocuk bir öğretmeni hak , bu nedenle öğretmen adaylarının da desteğe ihtiyacı vardır. Sportpate projesi ile Marie Ghanbari her iki tarafı da destekliyor.

 

Dr. Ghanbari seminer programında 2 farklı sunum ile yer alacak. Konu Başlıkları;

 

Akademisyen çalışmaları içerisinde yapmış olduğu Kültürler arası Eğitim Araştırması

Detaylı sunum içerisinde  Pozitif Psikolojinin Eğitimci Eğitimine Katkısı sunumlarını  gerçekleştirecek