Doç. Dr. Anar RZAYEV

Azerbaycan
09:45 - 10:30

2. GÜN – 06 HAZİRAN 2021 2. GÜN – 06 HAZİRAN 2021

Doç. Dr. Anar Rzayev’in anlatımı ile "Azerbaycan’da yüksek öğretim modeli ve bunun daha düşük eğitim seviyeleri ile bağlantısı ve UNEC’de eğitim organizasyonu"

Doç. Dr. Anar Rzayev’e sorulanızı, 25 Mayıs 2021’e kadar iletisim@monreakademi.com adresine e-posta olarak iletebilirsiniz. Sorularınızı Türkçe veya İngilizce sorabilirsiniz. Önceden konuşmacı tarafından seçilmiş 5 soru, konuşma bitimi yanıtlanacaktır.

 

Bu sunumda Türkçe-İngilizce simultane tercüme seçeneği vardır.

BİYOGRAFİ

26 Aralık 1973’te Bakü’de doğdu. Bakü’nün Nizami ilçesinin 251 numaralı ortaokulunu bitirerek Hazar Üniversitesi Hukuk ve Sosyal Bilimler Fakültesine girdi. 1994 – 1995 akademik yıllarında önce Bakü’de ‘ACTP’ öğrenci değişim programını kazanarak, ardından Moskova’da Utika College of Syracuse University of New York, ABD’de okudu.

 

1996 yılında Hazar Üniversitesi’nde onur derecesiyle lisans derecesi aldı, 2004 yılında Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi’nde ‘Uluslararası Ekonomik ilişkiler’ uzmanlığı üzerine yüksek lisans derecesini aldı.

 

2005 yılında Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi ‘Uluslararası Ekonomik İlişkiler’ kürsüsüne derece adayı olarak atandı ve 2013 yılında tezini savundu ve ekonomi alanında doktora yaptı.

Ekim 2014’te University of Economics’in International School of Economics’in (eski adıyla Learning Center in English) müdürü olarak atandı. UNEC’de Uluslararası Ekonomi (İngilizce) bölümünde doçenttir. Mayıs – Aralık 2018 arasında UNEC Uluslararası İlişkiler ve Programlardan sorumlu Rektör Yardımcısı olarak görev yaptı.

 

21 Aralık 2018 tarihinde UNEC Eğitim ve Öğretim Teknolojilerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı olarak atandı.

 

Ekim 2015’te, genç neslin eğitim alanındaki yüksek başarılarından dolayı “Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Fahri Kararnamesi” ile ödüllendirildi.

 

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının 24 Eylül 2020 tarihli emriyle Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi’nin 90. kuruluş yıldönümü vesilesiyle ve Azerbaycan’da eğitimin gelişmesine yaptığı hizmetlerden dolayı “Taraggi” madalyası ile ödüllendirildi.

 

Azerice, İngilizce, Rusça ve Farsça biliyor.

 

Prof. Rzayev, Seminer programı içerisinde Azerbaycan’da yüksek öğretim modeli ve bunun daha düşük eğitim seviyeleri ile bağlantısı ve UNEC’de eğitim organizasyonu hakkında konuşma yapacak.